Niech żyje sport w La Mata

Niech żyje sport w La Mata
5 kwi 2022

Burmistrz Torrevieja Eduardo Dolón w towarzystwie dużej części radnych zaprezentował przyszły pawilon sportowy na La Mata jako Wielofunkcyjnym Centrum Społeczne w La Mata, w którym wzięło udział wiele ludzi związany ze światem lokalnego sportu, a także architekt, który przygotował projekt, Miguel Antonio Mateo Sánchez.


Burmistrz wskazał, że La Mata od lat potrzebowała uzupełnienia swoich obiektów sportowych o obiekt zadaszony, w którym można organizować różne formy uprawiania sportu.

Obecnie na terenie Perfecta Rodríguez Park znajduje się odkryte boisko sportowe, jednak nie posiada ono własnego zaplecza usługowego typu szatnie ani nie jest przystosowane do rozgrywania jakichkolwiek sportów wyczynowych.

Po dostrzeżeniu tej potrzeby Rada Miasta Torrevieja, po rozpatrzeniu Planu Reformy Wewnętrznej, uzyskała w 2014 r. bezpłatne przekazanie działki o powierzchni 1367 metrów kwadratowych, której przeznaczeniem była budowa krytej hali sportowej.

Obecnie Plan Reformy Wewnętrznej jest aktualizowany w celu dostosowania go do potrzeb programowych obiektu sportowego.

Przyszły pawilon zlokalizowany jest przy wjeździe do La Mata, przy rondzie N-332, w bloku składającym się z ulic Delfín, Francia i Avenida de los Daneses.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień/październik przyszłego roku, przewidywany czas realizacji to 14 miesięcy, tak aby prace mogły zakończyć się pod koniec 2024 roku. Budżet wynosi ok. 3 mln euro.

Pawilon La Mata będzie wyposażony w wielofunkcyjne boisko o wymiarach 44 x 23 m2, z możliwością gry w PIŁKĘ NOŻNĄ, SIATKÓWKĘ, PIŁKĘ RĘCZNĄ, KOSZYKÓWKĘ i BADMINTON zgodnie ze szczegółowymi przepisami wyższej Rady Sportu -CSD-. Układ poprzeczny umożliwia także łączenie kilku jednoczesnych wydarzeń.

Obiekt będzie mieścił 204 miejsca siedzących, dwie szatnie dla drużyn i dwie szatnie dla sędziów, lobby zewnętrzne o powierzchni 243 m2, kawiarnię o powierzchni 38,21 m2 oraz dwie sale wielofunkcyjne o powierzchni 100 i 90 m2.

Eduardo Dolón pełni funkcję Burmistrza już od 5 lat, dużo by opowiadać jak wiele dobrego zrobił dla tego miasta.

Zródło: https://torrevieja.es/es/notic...

Share


Oferty

WhatsApp