Oświetlenie świąteczne

Oświetlenie świąteczne
4 gru 2023

Włączenie iluminacji bożonarodzeniowych w dużych miastach kraju zawsze oznacza oficjalny początek świąt. Na przykład w Alicante włączono światła 17 listopada, a w zeszłym tygodniu oświetlili 145 kilometrów w Madrycie, 104 kilometrów w Barcelonie i od dzisiaj w Vigo.

Torrevieja, w przeciwieństwie do innych lat, w których wcześniej zapalała światła, w tym roku zdecydowała się poczekać do 1 grudnia z powitaniem Bożego Narodzenia. Wybór tej daty wynika z umieszczenia w tym roku więcej ozdób, w sumie 611 elementów rozmieszczonych na 65 ulicach, alejkach i placach miasta, czyli więcej niż w roku ubiegłym.

W ten sposób miasto zaprezentuje swojego patrona i bożonarodzeniowe oświetlenie podczas „Fiesta del Encendido del Alumbrado”, który odbędzie się na scenie Plaza de la Constitución w najbliższy piątek o godzinie 20:30. Wydarzenie animowane przez DJ-a i występ Orkiestry „Etiqueta Show”, które zapoczątkuje magię miasta, świetlisty spektakl, który będzie można oglądać do niedzieli 7 stycznia 2024 roku.

Jak podkreśla Rada Miasta, w tym roku bożonarodzeniowy program świąteczny i kulturalny ma być „najbogatszy w historii Torrevieja”. Program obejmuje tradycyjne Uroczystości Patronów, które obejmują m.in. występy musicalu „Charlie i fabryka czekolady” w Teatrze Miejskim w dniach 1, 2 i 3 grudnia; tradycyjna szopka miejska, której otwarcie nastąpi w sobotę 2 grudnia; tradycyjne wycieczki "Lily y su comparsa de gigantes y cabezudos"; XXXI konkurs paelli 6-go i koncert słynnego zespołu Arde Bogotá 5-go w Palacio de Deportes oraz wiele innych zaplanowanych wydarzeń.

Oprócz możliwości uczestniczenia w najbardziej tradycyjnych festiwalach w mieście, przyjemne temperatury panujące w okolicy są idealne do korzystania z wielu charakterystycznych miejsc Torrevieja i najlepszych spacerów.

Spacer promenadą Juan Aparicio, której bruk już wkrótce odbije się w bożonarodzeniowych iluminacjach, to idealna okazja, aby cieszyć się morską bryzą i uprawiać sport. Ponadto ten spacer, który zaczyna się od Hombre del Mar i dociera do Playa del Cura, jest pełen restauracji i barów, w których można odpocząć po długim spacerze, który przebiega również obok słynnej tamy Levante, z której roztacza się widok na miasto Port.

Kolejnym charakterystycznym szlakiem turystycznym miasta jest Vista Alegre. Spacer tą białą promenadą, zarówno w dzień, jak i w nocy, to uczta dla oczu. Zaczynając od fontanny Vista Alegre, gdzie można kontemplować historię Torrevieja w formie rycin, kończąc na słynnych posągach „muzyków”, obok nowego pomnika oddającego hołd Gwardii Cywilnej.

Niezrównanym sposobem na zakończenie długiego spaceru po Juan Aparicio i Vista Alegre będzie usiąść na tarasie "Chocolateria Valor" i delektować się dobrą czekoladą z churros, a następnie z pełnym żołądkiem i naładowanymi endorfinami odwiedzić szopkę i kontemplować światła, które co roku przyozdabia Kościół Niepokalanego Poczęcia.

Inne idealne miejsca na spacery i spędzenie przyjemnych chwil na świeżym powietrzu to Park Narodów, gdzie flagi wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej widnieją na wyspie pośrodku gigantycznego jeziora znajdującego się w centrum parku otoczony kaczkami, kurczakami i pawiami. Już na terytoriach należących do La Mata można zwiedzić park "Molino de Agua", który zaczyna się od restauracji Queen Mississippi i schodzi wodospadem do małego jeziora, w którym latem uwielbiają się kąpać psy. Z tego parku można spacerować po wydmach La Mata i dotrzeć do szerokich piaszczystych plaż.

PROGRAM

"Lily, Opowieść o Torrevieja": 28 listopada 

"Juan Dávila  Stolica grzechu": 1 grudnia Juan Dávila, w Międzynarodowym Audytorium w Torrevieja.

"Charlie i fabryka czekolady": musical, który będzie prezentowany od 1 do 3 grudnia 2023 roku w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

"Arde Bogotá": Koncert zespołu muzycznego, który odbędzie się 5 grudnia 2023 roku w Palacio de Deportes o godzinie 22:30

"Camela": Występ duetu muzycznego zaplanowany na 7 grudnia 2023 r. w Pałacu Sportowym Torrevieja o godzinie 22:00.

"Mocedades y Los Panchos": Koncert zaplanowany na 9 grudnia 2023 roku w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

"Mąż w obie strony": spektakl, który odbędzie się 14 grudnia 2023 r., także w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

"Ukryty dźwięk": wydarzenie przypominające przedstawienie lub produkcję muzyczną zaplanowane na 15 grudnia 2023 r. w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

"Koncert bożonarodzeniowy Orfeón de Torrevieja": Koncert bożonarodzeniowy zaplanowany na 16 grudnia 2023 r. w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

"Harry Potter" – Unión Musical Torrevejense: Wydarzenie muzyczne oparte na muzyce Harry'ego Pottera, które odbędzie się 17 grudnia 2023 roku w Międzynarodowym Audytorium w Torrevieja o godzinie 12:00.

"Magazyn komiksowo-muzyczny La Sal de Torrevieja”: Produkcja magazynu łączącego muzykę i komedię, zaplanowana na 17 grudnia 2023 r. o godzinie 19:00 w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

„Dziadek do orzechów” – Barcelona Ballet: Dwa przedstawienia słynnego baletu „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Barcelona Ballet, jedno 20 grudnia 2023 o godzinie 18:00 i drugie tego samego dnia o godzinie 21:00, oba w Teatrze Miejskim z Torrevieja.

"Koszmar przed świętami Bożego Narodzenia": Wydarzenie zatytułowane „Koszmar przed świętami Bożego Narodzenia” zaplanowano na 21 grudnia 2023 r. o godzinie 20:00 w Teatrze Miejskim w Torrevieja.

Share


Oferty

WhatsApp