🐥 Wielki Tydzień 🐣

🐥 Wielki Tydzień 🐣
12 mar 2024

🐥 Wielki Tydzień 🐣


W Hiszpanii, Wielkanoc to nie tylko czas tradycyjnych obchodów religijnych, ale również okazja do doświadczenia bogactwa kulturowego i społecznego krajuSemana Santa, czyli Święty Tydzień, stanowi kulminację tych obchodów, podczas których ulice miast ożywają widowiskowymi procesjami, muzyką i modlitwą.

Podczas procesji, uczestnicy ubrani w charakterystyczne stroje, w tym tuniki i kaptury zwane capirotes, niosą ciężkie platformy z figurami religijnymi, znane jako pasos.

Te symboliczne reprezentacje scen biblijnych, takie jak Męka Chrystusa czy Matka Boska, są wyrazem oddania i pobożności Hiszpanów wobec męki i zmartwychwstania Chrystusa.

Atmosfera Semana Santa jest niezwykle uroczysta, a ulice wypełnione są zapachem kadzidła, dźwiękiem muzyki i modlitwą. Mieszkańcy i turyści zajmują miejsca na tarasach i balkonach, aby podziwiać przemarsze, które mogą trwać nawet kilka godzin.

Dla uczestników procesji, to czas refleksji, modlitwy i oddania czci, którym towarzyszy głębokie przeżycie religijne.

Uroczystości obchodów w Torrevieja odbywać się będą od 24 do 31 marca 2024.

NIEDZIELA, 24 marca – Niedziela Palmowa, 10:30 H. U drzwi Arcykapłana Świątyni Niepokalanego Poczęcia.

Przedstawiamy Państwu plan procesji na rozpoczęcie uroczystości w Niedzielę Palmową a w linku poniżej można znaleźć informacje o szczegółowych obchodach w każdym dniu Wielkiego Tygodnia.Galeria obrazów

Share

WhatsApp